WARSZTATY

Kwiaty mają jednak tę moc! Sami zobaczcie…

Wyczarowano w “Kwiatowej Przystani”
Kolejny bukiet wraz z opisem zajęć można zobaczyć tutaj

Bukiety i kwiaty w domu – warsztaty o kwiatach!

Czy na zdjęciu widzicie marcinki? Znacie więcej gatunków kwiatów? Może i znacie, ale stworzenie takiego bukietu jest sztuką! Jakby na to nie patrzeć, to jednak bukiety złożone z polnych i szklarniowych kwiatów, w których jedne nie gryzą się z drugimi, a wszystko niemal symfonicznie gra, warte są słów uznania i zachwytu.

Po co dajemy sobie nawzajem kwiaty?  Dla radości, aby zobaczyć ten błysk w oku. Aby przeprosić lub wyrazić uznanie. Ewentualnie, jak mawiają niektórzy, chcąc poprzez kwiaty wyrazić “uczucia wyższe”

W sobotę 15 września zapraszamy na warsztaty kwiatami pachnące. Proponujemy dwie możliwości:

Opcja nr 1

  • Na miejscu, u nas w Centrum Promocji Kultury, na niskim parterze, dostępne będą wazony z goździkami, astrami, daliami, trawami, hortensjami. Nauka i pomoc w tworzeniu bukietów za darmo i z dużą dawką pasji 🙂 Jednak sami wiecie… kwiaty zostały kupione i dlatego prosimy o opłatę “za wykorzystany materiał”. Koszt materiału na jeden bukiet to 50 zł. W zamian – nauka o kwiatach i bukiet do domu. Wielkość bukietu – jak dla nas, to ma on średnią wielkość, pani Alicja tworzyła bardzo duże kompozycje, więc patrzy trochę inaczej.
  • Opłata 50 zł za wykorzystany materiał (za kwiaty) na miejscu, na podstawie paragonu wydawanego przez kwiaciarnię “Kwiatowa Przystań”

Opcja nr 2

  • Można przyjść z własnymi kwiatami – jesień pachnie przecież marcinkami, astrami, kolorowymi liśćmi, ostatnimi ziołami, wrotyczem, a nawet zwykłymi ziołami z ogródka, które w otoczeniu kwiatów zaczynają nagle uwalniać swój czar. Pani Alicja pomoże z bezładu “zielska” stworzyć ładny bukiet
  • Udostępniamy stoły, miejsce, poradę prowadzącej i innych gości. Będą ciasta i oczywiście herbata Ahmad Tea.

 

Prowadzenie

Godziny zajęć

12.30-13.30 – grupa 1

15.30-16.30 – grupa 2